|
|
| Ονομασία μάρκας: | GDS |
| Αριθμός μοντέλου: | MG-8080 |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Τιμή: | CONTACT US |
| Χρόνος παράδοσης: | 10 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Αυτόματη μηχανή εγκιβωτισμού κόλλας AB για πλήρωση κόλλας δύο συστατικών για μετατροπείς
Περιγραφή Μηχανής
Η κατασκευή μετατροπέων απαιτεί ακρίβεια, ανθεκτικότητα και αδιάκοπη προστασία για ευαίσθητα ηλεκτρονικά εξαρτήματα που εκτίθενται σε θερμότητα, δονήσεις και υγρασία. Ένα αυτόματο μηχάνημα εγκιβωτισμού κόλλας AB φέρνει επανάσταση σε αυτή τη διαδικασία, παρέχοντας άψογη ενθυλάκωση εποξειδικής ρητίνης δύο συστατικών, προσαρμοσμένη για μετατροπείς.
Γιατί ο Εγκιβωτισμός Κόλλας AB είναι Σημαντικός για τους Μετατροπείς
Οι μετατροπείς απαιτούν στιβαρή μόνωση για να διασφαλιστεί η αξιόπιστη μετατροπή ισχύος και η μακροζωία. Ο παραδοσιακός χειροκίνητος εγκιβωτισμός συχνά οδηγεί σε άνιση κάλυψη, φυσαλίδες αέρα ή λανθασμένες αναλογίες ρητίνης-σκληρυντικού, με κίνδυνο ηλεκτρικών βλαβών. Το μηχάνημα εγκιβωτισμού κόλλας ABεξαλείφει αυτούς τους κινδύνους με τεχνολογία στατικής ανάμιξης, διασφαλίζοντας ακριβή αναλογία 1:1 (ή προσαρμόσιμη) για ομοιόμορφη σκλήρυνση. Αυτό δημιουργεί ένα απρόσκοπτο, χωρίς φυσαλίδες φράγμα γύρω από τις πλακέτες τυπωμένων κυκλωμάτων, τους πυκνωτές και τους συνδέσμους, προστατεύοντας από την υγρασία, τη σκόνη και τη θερμική καταπόνηση (-40°C έως 150°C).
Βασικά Πλεονεκτήματα για την Παραγωγή Μετατροπέων
Οφέλη με Εστίαση στην Απόδοση Επένδυσης (ROI)
Αντικαθιστώντας την χειρωνακτική εργασία με αυτοματισμό, οι κατασκευαστές μειώνουν το κόστος επανεπεξεργασίας κατά 30% και την κατανάλωση εποξειδικής ρητίνης κατά 25%, ενώ παράλληλα επιτρέπουν κύκλους παραγωγής 24/7. Μετατροπείς με εκτεταμένη διάρκεια ζωής, μειωμένες βλάβες στο πεδίο και ενισχυμένη εμπιστοσύνη στην επωνυμία.
Χαρακτηριστικά Μηχανής
Οι μηχανικοί βραχίονες 3 αξόνων χρησιμοποιούν μονάδες γραμμικής κίνησης υψηλής ακρίβειας για να διασφαλίσουν ακριβή κίνηση και υψηλή ακρίβεια επανάληψης;
Λειτουργία οθόνης αφής συν τη θήκη προγραμματισμού διδασκαλίας με χειρολαβή, εύκολη στην εκμάθηση και λειτουργία;
Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά των προϊόντων και τις απαιτήσεις παραγωγικής ικανότητας, το εξάρτημα και η κεφαλή διανομής κόλλας μπορούν να προσαρμοστούν.
![]()
Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο | MG-8080 |
| Εύρος Εργασίας | 0~500mm/sec |
| Ακρίβεια Επανάληψης | ±0.02mm |
| Αναλογία Ανάμιξης | 100:100~100:10(1:1~10:1) |
| Μέθοδος Δοσομέτρησης | Ακριβής Αντλία Γρανάζων ή Αντλία Βιδών |
| Μέθοδος Ανάμιξης | Στατική Ανάμιξη |
| Ακρίβεια Ανάμιξης | ±1% |
| Ακρίβεια Εξώθησης Κόλλας | ±1% |
| Χωρητικότητα Δοχείου Κόλλας | 30L Κύλινδρος από Ανοξείδωτο Χάλυβα 304 |
| Ιξώδες Κόλλας | Μέγιστο≤20000CPS |
| Αναλογία Πρόσθετου Κόλλας | Μέγιστο≤100(Κόλλα):100(Πρόσθετο)(1:1) |
| Μέγεθος Πρόσθετου Κόλλας | Μέγιστο≤400tsp |
| Λειτουργία Ελέγχου | PLC+Θήκη Προγραμματισμού Διδασκαλίας με Χειρολαβή+Οθόνη Αφής |
| Προγραμματισμός | Προγραμματισμός Διδασκαλίας |
| Χωρητικότητα Προγράμματος | Τουλάχιστον 100 μονάδες, 4000 σημεία/μονάδα |
| Μέθοδος Μετάδοσης | Κινητήρας Βημάτων+Σύγχρονη Ζώνη+Γραμμικός Οδηγός |
| Πίεση Λειτουργίας | 0.5-0.8Mpa |
| Ισχύς Λειτουργίας | AC220V 50HZ/2000W(χωρίς ανάδευση, κενό, θέρμανση) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | 0-40℃ |
| Υγρασία Λειτουργίας | 20-90% χωρίς συμπύκνωση |
| Διαστάσεις | 1680x1200x1600 mm(ΠxΒxΥ) |
| Βάρος | Περίπου 350KG |
| Προαιρετικές Λειτουργίες | Ανάδευση δοχείου κόλλας, προθέρμανση, εκκένωση κενού, αυτόματος καθαρισμός |
Λεπτομέρειες Μηχανής
![]()
|
| Ονομασία μάρκας: | GDS |
| Αριθμός μοντέλου: | MG-8080 |
| MOQ: | 1 τεμάχιο |
| Τιμή: | CONTACT US |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Αυτόματη μηχανή εγκιβωτισμού κόλλας AB για πλήρωση κόλλας δύο συστατικών για μετατροπείς
Περιγραφή Μηχανής
Η κατασκευή μετατροπέων απαιτεί ακρίβεια, ανθεκτικότητα και αδιάκοπη προστασία για ευαίσθητα ηλεκτρονικά εξαρτήματα που εκτίθενται σε θερμότητα, δονήσεις και υγρασία. Ένα αυτόματο μηχάνημα εγκιβωτισμού κόλλας AB φέρνει επανάσταση σε αυτή τη διαδικασία, παρέχοντας άψογη ενθυλάκωση εποξειδικής ρητίνης δύο συστατικών, προσαρμοσμένη για μετατροπείς.
Γιατί ο Εγκιβωτισμός Κόλλας AB είναι Σημαντικός για τους Μετατροπείς
Οι μετατροπείς απαιτούν στιβαρή μόνωση για να διασφαλιστεί η αξιόπιστη μετατροπή ισχύος και η μακροζωία. Ο παραδοσιακός χειροκίνητος εγκιβωτισμός συχνά οδηγεί σε άνιση κάλυψη, φυσαλίδες αέρα ή λανθασμένες αναλογίες ρητίνης-σκληρυντικού, με κίνδυνο ηλεκτρικών βλαβών. Το μηχάνημα εγκιβωτισμού κόλλας ABεξαλείφει αυτούς τους κινδύνους με τεχνολογία στατικής ανάμιξης, διασφαλίζοντας ακριβή αναλογία 1:1 (ή προσαρμόσιμη) για ομοιόμορφη σκλήρυνση. Αυτό δημιουργεί ένα απρόσκοπτο, χωρίς φυσαλίδες φράγμα γύρω από τις πλακέτες τυπωμένων κυκλωμάτων, τους πυκνωτές και τους συνδέσμους, προστατεύοντας από την υγρασία, τη σκόνη και τη θερμική καταπόνηση (-40°C έως 150°C).
Βασικά Πλεονεκτήματα για την Παραγωγή Μετατροπέων
Οφέλη με Εστίαση στην Απόδοση Επένδυσης (ROI)
Αντικαθιστώντας την χειρωνακτική εργασία με αυτοματισμό, οι κατασκευαστές μειώνουν το κόστος επανεπεξεργασίας κατά 30% και την κατανάλωση εποξειδικής ρητίνης κατά 25%, ενώ παράλληλα επιτρέπουν κύκλους παραγωγής 24/7. Μετατροπείς με εκτεταμένη διάρκεια ζωής, μειωμένες βλάβες στο πεδίο και ενισχυμένη εμπιστοσύνη στην επωνυμία.
Χαρακτηριστικά Μηχανής
Οι μηχανικοί βραχίονες 3 αξόνων χρησιμοποιούν μονάδες γραμμικής κίνησης υψηλής ακρίβειας για να διασφαλίσουν ακριβή κίνηση και υψηλή ακρίβεια επανάληψης;
Λειτουργία οθόνης αφής συν τη θήκη προγραμματισμού διδασκαλίας με χειρολαβή, εύκολη στην εκμάθηση και λειτουργία;
Σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά των προϊόντων και τις απαιτήσεις παραγωγικής ικανότητας, το εξάρτημα και η κεφαλή διανομής κόλλας μπορούν να προσαρμοστούν.
![]()
Τεχνικές Παράμετροι
| Μοντέλο | MG-8080 |
| Εύρος Εργασίας | 0~500mm/sec |
| Ακρίβεια Επανάληψης | ±0.02mm |
| Αναλογία Ανάμιξης | 100:100~100:10(1:1~10:1) |
| Μέθοδος Δοσομέτρησης | Ακριβής Αντλία Γρανάζων ή Αντλία Βιδών |
| Μέθοδος Ανάμιξης | Στατική Ανάμιξη |
| Ακρίβεια Ανάμιξης | ±1% |
| Ακρίβεια Εξώθησης Κόλλας | ±1% |
| Χωρητικότητα Δοχείου Κόλλας | 30L Κύλινδρος από Ανοξείδωτο Χάλυβα 304 |
| Ιξώδες Κόλλας | Μέγιστο≤20000CPS |
| Αναλογία Πρόσθετου Κόλλας | Μέγιστο≤100(Κόλλα):100(Πρόσθετο)(1:1) |
| Μέγεθος Πρόσθετου Κόλλας | Μέγιστο≤400tsp |
| Λειτουργία Ελέγχου | PLC+Θήκη Προγραμματισμού Διδασκαλίας με Χειρολαβή+Οθόνη Αφής |
| Προγραμματισμός | Προγραμματισμός Διδασκαλίας |
| Χωρητικότητα Προγράμματος | Τουλάχιστον 100 μονάδες, 4000 σημεία/μονάδα |
| Μέθοδος Μετάδοσης | Κινητήρας Βημάτων+Σύγχρονη Ζώνη+Γραμμικός Οδηγός |
| Πίεση Λειτουργίας | 0.5-0.8Mpa |
| Ισχύς Λειτουργίας | AC220V 50HZ/2000W(χωρίς ανάδευση, κενό, θέρμανση) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | 0-40℃ |
| Υγρασία Λειτουργίας | 20-90% χωρίς συμπύκνωση |
| Διαστάσεις | 1680x1200x1600 mm(ΠxΒxΥ) |
| Βάρος | Περίπου 350KG |
| Προαιρετικές Λειτουργίες | Ανάδευση δοχείου κόλλας, προθέρμανση, εκκένωση κενού, αυτόματος καθαρισμός |
Λεπτομέρειες Μηχανής
![]()